Patarkite

Pradėkite mums tobulėti
Logotipų rūšys ir priežiūra 2019 Vas 13

Logotipų rūšys ir priežiūra


Logotipas – tai ne tik įmonės, organizacijos ar klubo skiriamasis ženklas. Tai – kartu ir prestižo bei įvaizdžio formavimas. Nešiodami drabužius su logotipu garsiname įmonę, didiname prekinio ženklo žinomumą ir atstovaujame įmonę/organizaciją – parodome, kad džiaugiamės ir didžiuojamės galėdami būti šios komandos dalimi ir norime šia žinute pasidalinti su kitais.
Logotipai ant darbo rūbų – tai ženklas, kad įmonė rūpinasi tiek savo įvaizdžiu, tiek darbuotojų gerove bei komfortu. Su tokia įmone norisi tiek bendradarbiauti, tiek joje dirbti. Šiame straipsnyje papasakosime šiek tiek daugiau apie tai, kaip pasirinkti labiausiai tinkančią logotipo rūšį bei kaip jį prižiūrėti, kad jis tarnautų kuo ilgiau bei išlaikytų estetinę išvaizdą.

Logotipų rūšys ir jų pavyzdžiai:


• Termo logotipai – išpjaunami iš specialios termoplastiko plėvelės ir uždedami ant drabužių įkaitinto preso pagalba;• Siuvinėjami logotipai – logotipai, kuriems išsiuvinėti reikalingas logotipo suprogramavimas specialioms mašinoms

• Antsiuvai – išsiuvinėtas tvirtos medžiagos lopinėlis, vėliau prisiuvamas prie drabužio

Termo logotipo pranašumai


Termo logotipai ant drabužių daugeliu atžvilgių pralenkia bet kokį siuvinėtą logotipą. Čia išvardinsime kelias priežastis, kodėl rekomenduojame rinktis būtent tokios rūšies logotipą.

• Dauguma žmonių sutapatina parduotuvėse įsigyjamus marškinėlius ir ant jų esančius logotipus su termo logotipais. Tai labai skirtingi dalykai: parduotuvėje pirktus marškinėlius su paveikslėliu ar užrašu išskalbsite kelis kartus ir pastebėsite, kad logotipas pradėjo blukti, trupinėti arba skilinėti. Taip yra todėl, kad šiems drabužiams naudojama ne speciali termo plėvelė, o paprasti dažai ar lipdukas. Termo logotipai yra specialiai pritaikyti darbo rūbams ir yra labai ilgaamžiški – žinoma, jei yra tinkamai prižiūrimi. Termo logotipas išpjaunamas iš tvirtos, elastingos medžiagos ir kaitinimo metu yra ne tik priklijuojamas prie drabužio, bet kartu ir įlydomas, todėl dažnai nešiojamas ar skalbiamas netrupa ir neatšoka.

• Termo logotipus turime galimybę uždėti, „DSP Plius“ biure, todėl tai galime padaryti labai gretai: tai gali užtrukti nuo 1 minutės (jei įkaitintas presas, kurio pagalba dedami logotipai) iki daugiausia 3 darbo dienų. Tačiau jei esate mūsų lojalus klientas ir nuolatos periodiškai ant drabužių dedate tokį patį logotipą, tuomet Jūsų prašymu jau pagamintų logotipų ruošinių galime turėti visuomet. Tokiu atveju kaskart logotipą uždėsime labai greitai, o belaukdami galėsite pasivaišinti skaniu kavos puodeliu ir apžiūrėti naujoves bei mūsų originalią ekspoziciją. Kita vertus, logotipo siuvinėjimas užtrunka ilgiau. Darbo drabužių siuvinėjimas nebėra vienintelis būdas apipavidalinti darbuotojų aprangai ir kurti įmonės įvaizdžiui – termo logotipai tampa vis dažnesniu pasirinkimu, ypatingai tiems žmonėms, kurie nori logotipus ant drabužių užsidėti kuo skubiau.

• Nenorintiems išlaidauti, termo logotipas – puikus sprendimas. Termo plėvelė yra žymiai pigesnė, nei siuvinėjimo siūlai, taip pat nėra programavimo mokesčio.


Presas, kurio pagalba dedami termo logotipai:Ant kokių medžiagų logotipų dėti nereikėtų?


Termo logotipą rekomenduojame dėti ant drabužių, pasiūtų iš lygaus paviršiaus medžiagos. Logotipą uždėsime ir ant flisinio drabužio, tačiau tokiu atveju visada įspėjame klientą, kad nuo preso ant drabužio gali likti nežymus „įrėminimas“, kurį galima šiek tiek pašiaušti šepetėlio pagalba.
Taip pat nerekomenduojama logotipo dėti ant sintetinių, slidžių audinių, tokių kaip teflonas – jis gali prasčiau, o itin sintetinį audinį galima ir sudeginti. Geriausia tokios rūšies logotipą dėti ant medvilninių drabužių – jis įsilydys į audinį ir laikysis tvirčiausiai.
Jei nusprendėte logotipu ar užrašu papuošti plonus marškinėlius, geriau rinkitės termo logotipą vietoje siuvinėjimo, nes siūlai gali sutraukti ploną audinį ir gali atsirasti skylių.
Siuvinėjimas netinka rūbams nuo lietaus, kadangi subado audinį ir jis tampa nebesandarus drėgmei ir lietui. Termo logotipo taip pat nerekomenduojame dėti ant lietaus drabužių – iš gumos pagamintas drabužis gali išsilydyti.
Priežiūra, skalbimas, lyginimas:
Dažnai daroma klaida – skalbiama tokioje temperatūroje, kokia nurodoma ant paties drabužio etiketės, tačiau pamirštama, kad aukšta temperatūra gali pakenkti logotipui. Drabužį su logotipu skalbkite ne didesnėje kaip 30 oC laipsnių temperatūroje, nepriklausomai nuo to, kokios rūšies logotipą pasirinksite: termo, siuvinėtą ar antsiuvą. Taip logotipas neišbluks, nesutrupės ir neatšoks, tiek logotipo, tiek drabužio gyvavimo laikas bus ilgesnis, o pats logotipas ilgiau išlaikys savo estetinę išvaizdą.
Kad ir kurį iš išvardintų logotipų pasirinktumėte, nei vieno iš jų nerekomenduojame lyginti su lygintuvu – didelis karštis kenkia tiek termo plėvelei, tiek karščiui jautriems siuvinėto logotipo siūlams. Jei drabužį su logotipu būtina išlyginti, stenkitės neprisiliesti lygintuvu prie tos vietos, kurioje yra logotipas.
Drabužį su termo logotipu teisingai prižiūrint, dažnu atveju toks logotipas tarnauja ilgiau už patį rūbą.