Patarkite

Konferencijos Darbuotojų sauga ir sveikata 2023 - 2024 akimirkos 2023 Spa 2

Konferencijos Darbuotojų sauga ir sveikata 2023 - 2024 akimirkos

Rugsėjo 21 d. DSP Plius direktorė Irma Spudienė dalyvavo Mokymų klubo surengtoje konferencijoje “Darbuotojų sauga ir sveikata 2023 - 2024”. DSP Plius vadovė skaitė pranešimą, kurio pagrindinės trys temos buvo batų standartų pokyčiai, rinkos tendencijos bei tvarumas.

Pirmoje dalyje buvo šnekama apie “tarybinius laikus” ir tų laikų apsauginę avalynę, kurios palikimas vis dar jaučiamas ir šiais moderniais laikais. Ši dalis išsiskyrė tuo, kad po auditoriją skraidė batai. Ne bet kokie, o seni, nepatogūs ir primityvūs batai, kurie į mūsų atmintį įstrigę su tarybinių laikų prieskoniu. Gyvename 2023 metais, todėl laikas palikti šiuos batus praeityje, kur jiems ir vieta.


Antroje
dalyje buvo apžvelgti visi neseniai atnaujinto standarto EN 20345:2022 pasikeitimai, kurių išties - nemažai. Atsirado daugiau kategorijų senesnis: standartas turėjo SB - S5 kategorijas, o šis naujasis standartas turi S1 - S7 kategorijas. Taip pat pasikeitė nepraduriamo pado žymėjimas, anksčiau buvo tik simbolis P, o nuo šiol avalynė bus žymima P, PL ir PS simboliais. P reiškia, kad pado apsauga pagaminta iš metalo, o PL ir PS reiškia, kad pado apsauga pagaminta nenaudojant metalo, tarp PL ir PS vienintelis skirtumas - bandomosios vinies storis: PL yra bandoma su 4,5 mm vinimi, o tuo tarpu PS su 3 mm vinimi. Tai - tik maža dalis visų pasikeitimų, kurie įsigaliojo šių metų kovo 30 d.


Trečioje dalyje apžvelgiamos rinkos tendencijos. Norime pasidžiaugti, kad didžioji dalis mūsų atstovaujamų gamintojų jau atsinaujina standartus ir rinkai tiekia batus, atitinkančius naujausius saugumo standartus.


Ketvirta dalis skirta tvarumui. Tvarumas Lietuvoje susiduria su keliomis pagrindinėmis problemomis. Kaina - viena pagrindinių problemų, nes tvarios prekės šiuo metu dažniausiai kainuoja bent truputį daugiau nei įprastos, todėl žmonės nėra linke jų rinktis. Kita didelė problema - primityvūs viešieji pirkimai. Pagrindinė viešojo konkurso laimėtojo parinkimo sąlyga: „Perkančioji organizacija ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą išrinks pagal kainą. Ekonomiškai naudingiausiu pasiūlymu laikomas mažiausios kainos pasiūlymas“. Būtent ši sąlyga dėl prieš tai minėtos kainos problemos, visiškai eliminuoja galimybę laimėti viešuosius konkursus su tvariomis, aplinkai draugiškomis prekėmis.

Penktoje dalyje buvo kalbama apie gerąsias praktikas ir ką galime pakeisti bei daryti kitaip. Čia dalinamės patarimais apie tvarią avalynę, rūbus, biologiškai yrančius audinius bei kitus būdus, kurie sumažina bendrą suvartojimą ir tausoja aplinką.
Norime padėkoti Mokymų klubas už suteiktą galimybę pasidalinti šiomis, kiekvienam DSS specialistui svarbiomis, žiniomis.