Patarkite

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2024 Vas 1

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai

Sausio 18 d. įvyko „Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2023“, UAB „DSP Plius“ buvo nuominuota ir apdovanota mažų įmonių kategorijoje, kaip metų „Įvairovę skatinanti darbovietė 2023“. Tai nuostabus įvertinimas ir geriausia dovana įmonės 17 gimtadienio išvakarėse. Toks įvertinimas džiugina, motyvuoja ir įkvepia daryti darbus, kurie lipdo modernios ir socialiai atsakingos visuomenės pamatą Lietuvoje.

DSP Plius nominacija: „Įvairovę skatinanti darbovietė 2023“ - už asmenų, turinčių įvairių poreikių, įsitraukimo į visuomenę stiprinimą.

Atsiimant apdovanojimą I. Spudienė kalbėjo: „Tai nuostabus įvertinimas ir geriausia dovana įmonės gimtadienio išvakarėse visai komandai. Rytoj Sausio 19 d. DSP Plius įmonė švenčia 17 metų gimtadienį. Esame darbe kaip šeima, esame nedideli, bet gyvename aktyviai, draugiškai ir išskirtinai. Šis apdovanojimas pilnai apie mus, kad esame - Įvairovę skatinanti įmonė. Nuo pat verslo pradžios priėmiau sprendimą, daryti savo įmonėje tai, ko negavau kitur, gerbiu buvusius darbdavius už žinias, bet norėjosi ne „juodojo“ atlyginimo, norėjosi kitokios kultūros, mėgstu komandą įvairiai stebinti. Toks įvertinimas džiugina, motyvuoja ir įkvepia daryti darbus, kurie lipdo modernios ir socialiai atsakingos visuomenės pamatą Lietuvoje.

Šis apdovanojimus ir už tai, kad nebijau iššūkių, esu daugiavaikė 3 sūnų mama, tad drąsiai galiu teigti, kad tiek darbą, šeimą ir vaikų auginimą galima suderinti, buvau manau viena iš pirmųjų smulkių verslų, kurie Lietuvoje pirmieji įkūrėme JAU prieš 13 metų vaiko kambarį, kurį transformuojame pagal poreikį, priglaudžiame draugų baldus, ar LRK paramas, padarome logistikos sandėlį biure. Mano 2 vaikai tiesiogine žodžio prasme užaugo darbe, kolegų vaikai užsuka po būrelių. Dabar nieko nebestebina mamos dirbančios su vaikais iš namų, bet biurai su vaikų kambariais, ypač mažose įmonėse vis dar yra retenybė.
Mūsų biuras draugiškas gyvūnams, 12 metų rengiame nemokamus Darbų saugos ir aplinkosaugos seminarus, tiek klientams, tiek darželinukams, ar moksleiviams, komanda aktyviai įsitraukia į visokias veiklas, nuo Darom, DuoDay diena, 0 šiukšlių po stalu, bėgimai, dviračių maratonai, savanorystė, socialinės dirbtuvėlės žmonėms su negalia ir t.t. Švenčiame įmonės vakarėlius ir su komandos šeimos nariais, koncertai į festivalius, kelionės po Lietuvą ir graži bendrystė.
Pas mus suteikiamos ne tik standartinės daug kur sutinkamos skatinimo priemonės, kaip mokymai, nuotolinis darbas pagal darbo pobūdį, bet ir tokios galimybės kaip darbo derinimas studentams su studijomis, Gimtadienio proga darbuotojui suteikiamas apmokamas pusdienis. Prieš šventes darbo diena dažnai sutrumpinama pusdieniu. Skiriamos išmokos vestuvių, vaiko gimimo, artimo žmogaus mirties atveju. Kiekvienais metais, Kalėdų proga dovanas gauna ne tik darbuotojai, bet ir jų vaikai. Skiriamas sveikatos draudimas.“
Praėjusiais metais Irma Spudienė tapo oficialia Lietuvos Raudonasis Kryžius / Lithuanian Red Cross savanore, o komanda pradėjo jungtis kartu į įvairias trumpalaikes savanoriavimo akcijas.
Įmonėje jau ketvirtus metus dirba asmuo su fizine negalia, savo sąskaita buvo pritaikytos biuro patalpos, įrengtas panduso turėkląs lauke, praplatintos durys, išgriautos sienos poilsio zonoje. Praėję metai tradiciškai buvo išskirtiniai, nes su komanda organizavome didžiulę konferenciją „Darbuotojas su negalia: (ne)norma“, bet ir atlikome unikalius „gyvus“ tyrimus per visą Lietuvą, apie žmonių su fizine negalia darboviečių ar valstybinių įstaigų pasiekimo galimybes.

Nuo 2013 metų šiuos apdovanojimus organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais. Esame dėkingi organizatoriams už įvertinimą. Tai mūsų mažam verslui išties reiškia labai daug. Toks apdovanojimas motyvuoja nesustoti ir pirmyn žengti dar didesniais, ir drąsesniais žingsniais. Norime, kad mūsų mažos įmonės pavyzdys įkvėptų kitus verslus daryti mažus, tačiau svarbius pokyčius Lietuvos visuomenėje, tam kad čia gyventi ir dirbti būtų gerą kiekvienam.


Šis apdovanojimas - ne tik puikus įvertinimas, bet ir atsakomybė. Mes turime tęsti savo pastangas kurti darbovietę, kurioje įvairovė yra ne tik žodis, bet ir kasdieninis įsipareigojimas. Mes turime būti vieningi ir bendradarbiauti, siekdami sukurti darbo aplinką, kurioje visi gali jaustis vertinami ir suprasti.

Plačiau 15 min straipsniuose:

15 min: Valdovų rūmuose išdalinti verslo „Oskarai“: paskelbti „Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023“ laimėtojai

15 min: Iniciatyvos, keičiančios Lietuvą: bendruomeniškumas – atsakingų įmonių prioritetas

Valdovų rūmuose išdalinti verslo „Oskarai“: paskelbti „Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023“ laimėtojai

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/valdovu-rumuose-isdalinti-verslo-oskarai-paskelbti-nacionaliniu-atsakingo-verslo-apdovanojimu-2023-laimetojai-663-2177854?fbclid=IwAR14iMd8KHtSUs7PkHJ3SBSFUgV-Tu1KJcx2WqCLXblY-IrW6_WRi7_K4ug&utm_medium=copied
Valdovų rūmuose išdalinti verslo „Oskarai“: paskelbti „Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023“ laimėtojai

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/valdovu-rumuose-isdalinti-verslo-oskarai-paskelbti-nacionaliniu-atsakingo-verslo-apdovanojimu-2023-laimetojai-663-2177854?fbclid=IwAR14iMd8KHtSUs7PkHJ3SBSFUgV-Tu1KJcx2WqCLXblY-IrW6_WRi7_K4ug&utm_medium=copied