Patarkite

DARBUOTOJŲ SAUGOS IR APLINKOSAUGOS KONFERENCIJA 2024 2024 Geg 30

DARBUOTOJŲ SAUGOS IR APLINKOSAUGOS KONFERENCIJA 2024
Praėjusią savaitę įvyko DSP Plius ir Tuvlitos jau 12-us metus organizuojama DARBUOTOJŲ SAUGOS IR APLINKOSAUGOS KONFERENCIJA 2024 INOVACIJOS | TVARUMAS | SVEIKATA 2024 05 22, kuri sulaukė rekordinio susidomėjimo, čia dalyvavo net 600 dalyvių, 250 susirinko į konferenciją gyvai ir 350 stebėjo internetu.

◾️ Konferencijoje sveikinimo žodį tarė: DSP Plius direktorė Irma Spudienė, šio renginio pagrindinė organizatorė ir iniciatorė.
◾️ Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų Viceministrė: Erika Kuročkina
◾️ LR Valstybinės darbo inspekcijos Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius
◾️ Tuvlita Konsultavimo padalinio vadovė Skirmantė Bruzgienė
„Šiandien turėsite galimybę susipažinti su naujausiomis darbuotojų saugos ir aplinkosaugos tendencijomis bei inovacijomis, sužinoti apie saugios darbo kultūros skatinimo įmonėse svarbą, išgirsti geriausias ekspertų praktikas tvaraus augimo srityje ir kūrybiškai ieškoti novatoriškų sprendimų užmegzti naujus verslo kontaktus. Pirmiausiai noriu padėkoti, kad per 12 metų, renginys išaugo galima sakyti 20 kartų, pirmąjame nedrąsiai su 3M atstovybe rinkome Vilniuje 25 dalyvius, Biržuose 50, vėliau jungėsi Tuvlita, darydavome per kelis miestus, Covido metu Online. Nuo 100 iki 200 dalyvių sulaukdavome. Šiandien turime rekordinį skaičių dalyvių.Tai šventė mūsų bendruomenei, linkiu gerų emocijų, daug naujų žinių, šį renginį vienas malonumas daryti daugelį metų ir būti kartu su Jumis. Džiaugiamės Jūsų dalyvavimu ir linkime produktyvios dienos!“  - pradėdama renginį kalbėjo UAB DSP Plius direktorė  I. Spudienė.
Jono Gricius savo sveikinimo kalboje linkėjo: „Mielieji, tik bendrystėje mes galime įveikti didžiausią nūdienos iššūkį – pasiekti proveržį skaičiuojant nelaimes. Pasitikrinkime savo aplinką dar kartą, atsigręžkime į dirbančius savo kolegas, gerbkime sunkų kasdienį savo darbuotojų darbą, nebūkime abejingi akivaizdžiai vykstantiems pažeidimams, sukurkime savo aplinkoje saugias ir orias darbo sąlygas. Mūsų bendros pastangos tikrai duos rezultatą. Gerų darbų!“
Gegužės 22 d. vykusioje konferencijoje buvo aptariamos įvairios svarbios temos: darbo sagos kultūros, tvarumo, inovacijų, įtraukumo ir kitos temos. Diskutuota apie saugos iššūkius statybų aikštelėse, saugos kultūros svarbą ir pramonės (r)evoliucijos įtaką darbų saugai. Buvo nagrinėjama batų standartų pokyčiai, egzoskeletų ir dirbtinio intelekto naudos bei kitos inovacijos, galinčios pagerinti darbų saugą. Tarp pranešėjų buvo ir užsienio partnerių, tokių kaip ASD Systems ir Giasco.

Konferencijoje buvo pristatytos pramoninių automatų ir išmaniųjų spintelių panaudojimo galimybės darbų optimizavimui, efektyvi tvarumo komunikacija, JSP Safety AAP naujovės ir iššūkiai bei 2022-2023 metų nelaimingų atsitikimų darbe prevencijos vizija. Pranešėjai pabrėžė kompetencijos svarbą darbuotojo profesiniame gyvenime, teisę į sveiką ir saugią aplinką, pirmosios pagalbos įgūdžių svarbą ir produktų klastojimo problematiką.
Taip pat paliestos įtraukties, tvarumuo ir technologinių inovacijų temos. Pranešėjai pabrėžė, kaip kurti įtraukią darbo vietą, kurioje gerbiama ir vertinama įvairovė, bei kokios priemonės padeda neįgaliesiems integruotis į kolektyvą. Taip pat kalbėta apie praktinius darbo vietos organizavimo aspektus, įskaitant vizualinę darbo vietą, ženklinimo sprendimus ir naujausias ženklinimo tendencijas.

Konferencijos dalyviai labai teigiamai įvertino renginį. Jie pabrėžė, kad pranešėjai aiškiai ir efektyviai perteikė informaciją, o jų bendravimo įgūdžiai ir prezentacijos stilius buvo aukšto lygio.

Dėkojame visiems dalyviams už įdomius pranešimus, diskusijas ir vertingas įžvalgas!

Norime padėkoti Valakupių reabilitacijos centrui ir jo dienos centro lankytojams už pagalbą ruošiantis konferencijai - pakuojant dovanas, registracijos metu dalinant dovanas bei už socialines dirbtuvėles, kuriose buvo galimybė įsigyti įvairių dirbinių.

Norime padėkoti SMK aukštajai mokyklai už jaukias, patogias ir modernias erdves.

Dėkojame Mantinga ir Varėnos pienelis už vaišes, kurios pasaldino pertraukėles.

Sakome didelį AČIŪ Mobili Medija komandai ir Eimantas Kačergis už nepriekaištingą, tiesioginę renginio transliaciją!
Dėkojame už muzikinius intarpus, dieviško balso daininkei Justina Levanaitė.

Norime dar kartą padėkoti VISIEMS renginio partneriams ir pranešėjams:
▪️ Valstybinė Darbo Inspekcija – Saulius Balčiūnas
▪️ Užimtumo Tarnyba - Jurgita Bražinskienė
▪️ Sauga Pro – Raimedas Burba
▪️ CropLife - Zita Varanavičienė
▪️ Karolina Mickutė

Užsienio partneriams:
▪️ Giasco
▪️ ASD Systems - Przemysław Ziobrowski
▪️ JSP - Jurgita Petkevičiūtė
▪️ Brady - Agnė Raudeliūnienė

Informaciniai, socialiniai partneriai:
▪️ Vilniaus Prekybos, Pramonės ir Amatų Rūmai
▪️ Valakupių reabilitacijos centras - Natalja Markovskaja
▪️ Lietuvos Raudonasis Kryžius - Milda Vilbrantytė

Fotografas: Darius Kucys