Patarkite

Pradėkite mums tobulėti
Standartas EN 388:2016 – pasikeitimai, žymėjimo reikšmė ir kodėl naudinga tai žinoti 2019 Lie 22

Standartas EN 388:2016 – pasikeitimai, žymėjimo reikšmė ir kodėl naudinga tai žinoti

Renkantis pirštines, žmonės dažnai susiduria su sunkumais bei klausimu: "kaip pasirinkti tinkamiausias pirštines mano dirbamam darbui?" Mes patys asortimente turime virš 300 pirštinių rūšių ir dar daugybę jų vežame pagal užsakymą skirtingoms klientų reikmėms, todėl geriau nei bet kas kitas suprantame, kaip lengva pasiklysti tokioje įvairovėje. Visuomet rekomenduojame klientams pasitarti su vadybininku - jis mielai patars, parodys pirštinių pavyzdžius bei padės pasirinkti tinkamiausią apsaugos priemonę konkrečiam darbui. Tačiau taip pat puikiai suprantame, kad kartais pirštinių reikia labai skubiai ir tuomet nebelieka laiko pasitarti ar pasikonsultuoti su kompetentingu žmogumi. Labai gaila, bet būtent dėl šios priežasties kartais nepavyksta išvengti nelaimingų atsitikimų - per skubėjimą pasirinktos pirštinės tikrai ne visuomet tinka dirbamam darbui.

Tiesa, kad dauguma pirštinių apsaugo nuo mechaninio poveikio, tačiau jis gali būti įvairus ir labai priklausyti nuo Jūsų veiklos pobūdžio: tai gali būti nutrynimai, įbrėžimai, įpjovimai, įsidūrimai ar netgi smūgiai. Visus šiuos mechaninius pažeidimus apibūdina vienas standartas, kurį rasite ant daugumos pirštinių - tai EN 388:2016. Šiame straipsnyje rasite informaciją, kuri padės Jums lengvai suprasti šalia standarto esančius indeksų skaitmenis bei teisingai pasirinkti tinkamiausias pirštines vos per minutę ar dvi.

EN 388:2016 standarto reikšmė:

"Apsauginės pirštinės, apsaugančios nuo mechaninių pavojų". 

EN 388:2016 standartą sutinkame labai dažnai - jį galima rasti ant visų pirštinių, kurios apsaugo rankas nuo įvairiausio mechaninio poveikio, yra teisėtai sertifikuotos ir legaliai parduodamos ES šalyse. Šio standarto tikriausiai nerasite tik ant vienkartinių pirštinių, kadangi jų paskirtis ir apsauga yra kitokia - jos dažniau apsaugo nuo įvairių chemikalų arba yra naudojamos higienos sumetimais, vengiant kontakto su tam tikrais paviršiais.

  

 

Šis standartas turi šešis indeksus, iš kurių pirmieji keturi - skaičiai ir paskutiniais du - raidės, pavyzdžiui EN 388 (2142FP). Kiekvienas iš šių indeksų turi specifinę reikšmę, kuri gali labai padėti besirenkant tinkamiausias pirštines būtent Jūsų atliekamam darbui. Pavyzdžiui, jei ieškote ypač tvirtų, ilgaamžiškų pirštinių - atkreipkite dėmesį į pirmąjį indeksą, kuris nurodo pirštinių atsparumą mechaniniam poveikiui. Ir kuo visų indeksų skaičiai didesni - tuo pirštinės bus tvirtesnės ir ilgiau tarnaus.

Aukščiau esančiame vizualiniame pavyzdyje galite matyti, ką kiekvienas iš šių indeksų reiškia. Šią informaciją galite matyti ir apačioje esančioje iliustracijoje bei detalesniuose paaiškinimuose. Kartu matote ir palyginimą su senuoju žymėjimu, kuris turėjo tik 4 indeksus - jei susidursite su pirštinėmis, kurios turi tokį žymėjimą, tai reiškia, kad jos buvo pagamintos ganėtinai seniai ir reikėtų įsitikinti, ar jos išties kokybiškos, kadangi veikiamos įvairių išorinių veiksnių, net nenaudojamos pirštinės ilgainiui praranda savo teigiamas savybes.

 

Indeksų reikšmės:

1 indeksas/skaičius - atsparumas trinčiai. 1 lygis - pats žemiausias, 4 lygis - pats aukščiausias.

 

2 indeksas/skaičius - atsparumas prapjovimui ("COUPE" testas, atliekamas išbandant pirštinių medžiagią su besisukančiais ašmenimis). 1 lygis - pats žemiausias, 5 lygis - pats aukščiausias.

 

3 indeksas/skaičius - atsparumas praplyšimui. 1 lygis - pats žemiausias, 4 lygis - pats aukščiausias.

 

4 indeksas/skaičius - atsparumas pradūrimui. 1 lygis - pats žemiausias, 4 lygis - pats aukščiausias.

 

5 indeksas/raidėatsparumas prapjovimui (TDM testas - dar tikslesnis prapjovimo testas, atliekamas išbandant pirštinių medžiagą su tiesiais ašmenimis ir nustatant konkretų atsparumą Niutonais bei gramais). A lygis - pats žemiausias, F lygis - pats aukščiausias.

 

6 indeksas/raidė - atsparumas smūginiam poveikiui. Pavyzdžiui, jei kas nors kristų ir trenktųsi į plaštakos išorinę dalį. "P" žymėjimas - testas praeitas ir tokio tipo apsauga yra pirštinėse. Jei jokio žymėjimo nėra, reiškia, kad pirštinės tokios apsaugos neturi.

 

 

Toliau paaiškinamos 5-ojo indekso raidžių reikšmės, nusakančios, kokio lygio apsaugą nuo įpjovimo suteikia konkrečiai pažymėtos pirštinės:

  

A - apsauga nuo pradūrimo, esant nuo 2 iki 5 Niutonų jėgai (pirštinė veikiama ~204g svoriu).

Tai - plonos ir lanksčios pirštinės, skirtos tokio pobūdžio darbams, kur nėra rizikos stipriai įsipjauti. Pavyzdžiui pakavimo, išpakavimo, prekių išskirstymo darbams sandėlyje.

 

B - apsauga nuo pradūrimo, esant nuo 5 iki 10 Niutonų jėgai (pirštinė veikiama ~509g svoriu).

Tai - plonos ir lanksčios pirštinės, skirtos tokio pobūdžio darbams, kur nėra rizikos stipriai įsipjauti. Pavyzdžiui pakavimo, išpakavimo, prekių išskirstymo darbams sandėlyje. Pavyzdžiui, šios vokiškos pirštinės "NANNING (0820)":

 

C - apsauga nuo pradūrimo, esant nuo 10 iki 15 Niutonų jėgai (pirštinė veikiama ~1020g svoriu).

Šios kategorijos pirštinės apsaugo rankas nuo vidutinio lygio pavojaus įsipjauti. Tinkamiausios dirbant su aštriais metaliniais objektais, plastiko detalėmis ar panašiais objektais pramoninėje aplinkoje. Pavyzdžiui, šios vokiškos pirštinės "Comfort cut" arba "WINTER FLEX (02485)" - neperpjaunamos pirštinės taip pat gali būti ir žieminės (žr. antrąją nuotrauką):

 

               Eiti į e-parduotuvę

D - apsauga nuo pradūrimo, esant nuo 15 iki 22 Niutonų jėgai (pirštinė veikiama ~1530g svoriu).

Suteikia gana stiprią apsaugą nuo įsipjovimo. Geriausiai tinka darbui su metalu, stiklu, įrankiais ar mechanizmais, turinčiais aštrių kampų.

 

E - apsauga nuo pradūrimo, esant nuo 22 iki 30 Niutonų jėgai (pirštinė veikiama ~2243g svoriu).

Suteikia aukšto lygio apsaugą nuo įsipjovimo. Dažniausiai naudojamos tokioje darbo aplinkoje, kurioje daug mechanizmų ir įrankių, turinčių aštrius, smailius kampus ar detales.

 

F - apsauga nuo pradūrimo, esant 30 Niutonų ir didesnei jėgai (pirštinė veikiama ~3059 g svoriu).

Pati didžiausia galima apsauga nuo įsipjovimo. Tinkamiausios sunkiųjų metalų štampavimo pramonėje, metalo perdirbime, maisto perdirbime, darbui su medžio plaušiena ir popieriaus gamyba.