Patarkite

Pradėkite mums tobulėti
Kvėpavimo apsauga - kaip brangesnė prekė padeda sutaupyti? 2019 Spa 1

Kvėpavimo apsauga - kaip brangesnė prekė padeda sutaupyti?

Kodėl kvėpavimo apsauga - svarbu?

Kvėpavimo apsauga - sveikatai itin reikšmingas ir dažnai lemtingas faktorius. Kenksmingų medžiagų poveikis gali būti tiek staigus (apsvaigimas, nualpimas, dusimas), tiek lėtinis. Lėtinės kvėpavimo takų ligos išsivysto mums nežinant, bene kasdien dirbant kenksmingoje, užterštoje aplinkoje ir nenaudojant tinkamų asmeninių apsaugos priemonių. Apmaudu, kai tokios profesinės ligos išsivysto tuomet, kai darbuotojas nėra apšviestas ir nežino, kad jam reikalinga tam tikra kvėpavimo apsauga, bet dar apmaudžiau - kuomet žmogus žino, kad tokia apsauga jam reikalinga ir pats pasirenka jos nedėvėti.

Tad iškyla klausimas - kaip žmogus gali būti linkęs kenkti pats sau? Atsakymas labai paprastas: dažnai tai - kolektyvo įtaka, prasti pavyzdžiai iš aplinkos, bendradarbių pasakojimai, esą jie dirbantys tokioje aplinkoje jau dešimtis metų ir jiems nieko neatsitikę. Antra priežastis - žmogus galvoja, kad jei darbo metu jis nejaučia nemalonių pojūčių, tuomet užterštas oras iš tikrųjų nėra kenksmingas.

Tačiau tai paneigia labai konkretūs pavyzdžiai iš gyvenimo: peršvietus bet kurio ilgai dirbančio ir kvėpavimo apsaugos nenaudojančio angliakasio plaučius pamatysite, kokie jie apanglėję. Dar vienas visiems puikiai žinomas ir šiandien itin dažnai linksniuojamas pavyzdys - tai akimirkos iš Lietuvoje filmuoto HBO serialo "Černobylis": radiacijos neužuodžiame, tačiau radioaktyvios mikro dalelės, patenkančios į mūsų organizmą, o kartu ir į plaučius, dažnu atveju sukelia vėžį, kuris gali pasireikšti praėjus ne vieneriems metams po kontakto su kenksmingomis dalelėmis.  

 

Kvėpavimo apsauga ir ekologija

Viena paprasčiausių kvėpavimo apsaugos priemonių - tai respiratorius. Tačiau retas iš mūsų susimąsto, kad ši priemonė, deja, yra vienkartinė ir kartu - labai neekologiška. Kadangi tiek verslui, tiek visam pasauliui ekologijos problema tampa vis opesnė, į tai norime atsižvelgti ir mes. Štai keli patarimai, kaip naudoti kvėpavimo apsaugą, bet kartu apsaugoti ir gamtą:

 

Pirmiausia, nors respiratorius ir yra vienkartinė apsaugos priemonė, prieš jį išmesdami, įsitikinkite, ar jis tikrai nebetinkamas naudoti. Visa kvėpavimo apsauga neturi konkretaus nustatyto laiko, kiek galima ja naudotis: ją reikia pakeisti tuomet, kai pradedate jausti skonį ir kvapą, o kiek tarnaus Jūsų pasirinkta kvėpavimo apsauga priklauso nuo to, kaip ilgai su ja dirbsite ir koks aplinkos, kurioje dirbate, užterštumas. Jei užterštumas nedidelis ir dirbate po kelias valandas per dieną, po darbo visuomet įdėkite respiratorių atgal į pakuotę - taip respiratorių galėsite panaudoti ir antrą kartą. Jį būtina įdėti į pakuotę, kadangi respiratorius nuolatos veikia ir filtruoja orą - visas jame esančias dulkes ir kitas kietąsias daleles. Taip pat, jei norite, kad respiratorius tarnautų dar ilgiau - atkreipkite dėmesį į jo klasę ir rinkitės aukščiausios - trečios klasės respiratorių.

Peržiūrėti prekę 


Rinkitės daugkartinius kvėpavimo apsaugos sprendimus - puskaukes arba pilno veido kaukes su filtrais nuo kietųjų dalelių - filtrai tarnaus žymiai ilgiau nei respiratorius, o puskaukių ir kaukių detalės dažniausiai būna keičiamos, todėl šia apsaugos priemone galėsite naudotis kur kas ilgiau.
 

Peržiūrėti prekę

 

Peržiūrėti prekę

Rinkitės tvarius ir išmanius sprendimus, tokius kaip oro filtravimo sistemos - tai labiausiai ekologiškas, ergonomiškas ir ekonomine prasme labiausiai atsiperkantis sprendimas įmonei. Plačiau apie šias sistemas - toliau straipsnyje. 

Oro filtravimo sistema PowerCap® Infinity®

UAB "DSP Plius" - vienintelis akredituotas atstovas Lietuvoje

Tai - asmeninių apsaugos priemonių sistema "keturi viename"

PowerCap® Infinity® yra viena iš paskutiniųjų PAPR (kvėpavimo apsauga, kuri orą filtruoja naudodama baterijos energiją bei turi šalmą ar gobtuvą) technologijų, jungianti inovacijų dešimtmečius - tiek kvėpavimo apsaugos, tiek galvos ir akių apsaugos srityse. Prie šios apsaugos pridėjus Sonis® ausines turėsime ir pilną klausos apsaugą.

TH3 lygio našumas ir funkcionalumas

PowerCap® Infinity® oro filtravimo sistema suteikia TH3 (aukščiausio apsaugos lygio oro filtravimo sistema su šalmu ar gobtuvu) apsaugos lygį pagal EN 12941:1998 + A2:2008 standartą.

Išskirtinai aukšto našumo kietųjų dalelių filtrai

Aukščiausio našumo HEPA filtrai, sukomponuoti kartu su aerodinamiškai optimizuotais priešfiltrių laikikliais, užtikrina, kad PowerCap® Infinity® oro filtravimo sistema galėtų paduoti 160 litrų šviežio ir švaraus oro per minutę (esant intensyviam darbui – 240 litrų/min.). Kartu išlaikomas ir maksimalus baterijos našumas. Filtrus lengva pakeisti dėka modernios „bayonet“ tvirtinimo sistemos.

Išmanūs vaizdiniai ir garsiniai signalai

Realiu laiku pateikiama diagnostika: sistema tikrina 2 kartus per sekundę – tokiu būdu žmogui suteikiama pati tiksliausiai, nuolat kintanti informacija apie sistemos būklę. Kuomet dirbama intensyviau ir reikia daugiau oro, išmani sistema į tai reaguoja ir paduoda jo daugiau, išlaikydama teigiamą slėgį.

Optimizuotas oro srautas

Ilgam ir užtikrintam dėvinčiojo komfortui labai svarbus oro judėjimas pačios sistemos viduje. JSP kompanija, bendradarbiaudama su pažangiausiais motosporto dinamikos ekspertais, sukūrė tokią oro tiekimo sistemą, kuri neleidžia skydeliui aprasoti ir garantuoja komfortą dėvėtojui.

Integruota galvos apsauga

PowerCap® Infinity® - vienintelė tokio tipo oro filtravimo sistema, galinti suteikti integruotą galvos apsaugą. To neturi jokia kita oro filtravimo sistema rinkoje. EVO®5 Olympus® šalmas įeina į originalią sistemos komplektaciją. Atitinka standartų to: EN397, ANSI/ISEA Z89.1, CSA Z94.1, GB2811 reikalavimus.

Integruotas panoraminis apsauginis skydelis

Integruotas panoraminis skydelis atitinka 1-ąją optinę klasę – tai reiškia, kad šis skydelis užtikrina maksimalią vaizdo kokybę ir ryškumą. Atitinka standarto EN166, B žymėjimo reikalavimus ir suteikia apsaugą nuo dalelių, skriejančių 120 m/s greičiu (testas atliktas naudojant 6 mm plieno kamuoliuką). Skydelis padengtas nesibraižančia danga ir turi apsauginę plėvelę, kuri užtikrina jo ilgaamžiškumą.

Lengvas surinkimas, keičiamos detalės

PowerCap® Infinity® sistemos pagrindinės dalys yra keičiamos, o pati sistema – lengvai sukomplektuojama ir iškomplektuojama, todėl ją ypač lengva valyti ir prižiūrėti. Keičiamos dalys: filtrai, priešfiltrių laikikliai, priešfiltiriai, skydelis, skydelio apsauga, veido tarpinė, įkraunama baterija, oro srauto indikatorius.

Neturi judesius varžančios žarnos

 

Daugelyje seno modelio sistemų, kurios buvo naudojamos iki šiol, yra speciali žarna, per kurią paduodamas išfiltruotas oras iš filtro, segimo ant juosmens diržo pavidalu. PowerCap® Infinity® - pirmoji oro filtravimo sistema, neturinti žarnos, kuri galėtų užkliūti už įvairių objektų ir netgi kelti pavojų gyvybei.

Atsiperkamumas

Norėdami išbandyti specialią lentelę, kuri padės Jums paskaičiuoti oro filtravimo sistemos PowerCap® Infinity® atsiperkamumą, kreipkitės į "DSP Plius" vadybininką. Pirmajame lape rasite pavyzdį, antrajame Jums tereikės suvesti informaciją, kiek respiratorių sunaudojate per dieną ir už kiek juos įsigyjate - ir lentelė Jums automatiškai paskaičiuos, per kiek laiko ši oro filtravimo sistema Jūsų įmonei atsipirks.

Peržiūrėti prekę

Oro filtravimo sistema PowerCap® Active™IP 

Lengvesnis ir ekonomiškesnis sprendimas

 

Pagrindiniai skirtumai:

Vietoje šalmo turi pakietintą kepuraitę - to pasekoje oro filtravimo sistema lengvesnė. Jei įmonėje nereikalinga galvos apsauga, tai - puikus variantas. Pakietinta kepuraitė galvą apsaugo nuo minimalių smūgių, galimybės nusibrozdingi ar susibraižyti. Medžiaginę pakietintos kepuraitės dalį galima skalbti.

Neturi pasirinktinai integruojamos klausos apsaugos;

Neturi išmanių signalų.

Atsiperkamumas

Norėdami išbandyti specialią lentelę, kuri padės Jums paskaičiuoti oro filtravimo sistemos PowerCap® Active™IP atsiperkamumą, kreipkitės į "DSP Plius" vadybininką. Pirmajame lape rasite pavyzdį, antrajame Jums tereikės suvesti informaciją, kiek respiratorių sunaudojate per dieną ir už kiek juos įsigyjate - ir lentelė Jums automatiškai paskaičiuos, per kiek laiko ši oro filtravimo sistema Jūsų įmonei atsipirks.

Peržiūrėti prekę