Patarkite

Pradėkite mums tobulėti
Duoday 2021 2021 Geg 27

Duoday 2021

UAB „DSP Plius“ jau daugelį metų vykdo įvairias socialines iniciatyvas, yra įdarbinusi žmogų su negalia, organizuoja nemokamus seminarus mažuose miestuose, dalyvauja su komanda „Darom“ akcijose, rūšiuoja šiukšles, didelį dėmesį skiria etiškam elgesiui su darbuotojais, jų įvertinimui ir viešinimui ir pan.

Šiais metais gegužės 20 d. įmonė pirmą kartą ėmėsi naujos socialinės iniciatyvos ir dalyvavo DUOday – tai diena, kai įmonės bei organizacijos atveria duris žmonėms su negalia. Žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas šią darbo dieną praleidžia kartu (sudaro duetą – DUO). Tokiu būdu įmonės suteikia galimybę žmogui su negalia praleisti vieną darbo dieną realioje darbo vietoje. Žmogus su negalia ne tik susipažįsta su įmone iš vidaus, bet ir išbando įprastas darbuotojų užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su kolegomis.

Šiais metais DUOday projekte įmonėje dalyvavo 2 dalyviai Rita ir Patrikas. Jie turėjo galimybę "pasimatuoti" darbo galimybes, susipažinti su įmone, kolektyvu, užduoti rūpimus klausimus. Patrikui tai aplamai buvo pirmas susitikimas su darbdaviu, pirmas realaus darbo išbandymas logotipų meistro bei sandėlininko pozicijoje, Ritai naujos patirties įgijimas biuro administravimo, vadybos, apskaitos srityse. Tikimės, kad jiems ši diena buvo pilna įspūdžių ir naujų žinių bei įžvalgų! Jie darbo dieną pradėjo kaip visada nuo darbuotojų saugos instruktavimo, ačiū Eglei Paukštytei ir Tuvlita Konsultavimo tarnyba už mokymus.

Dalyvaudami šiame projekte norėjome daugiau sužinoti kokios problemos kyla žmonėms su negalia, kodėl negali ar nenori susirasti darbo, ką mes darbdaviai turėtume pakeisti, pakoreguoti, patobulinti, kad žmogus su negalia norėtų dirbti, ko jie tikisi iš mūsų, kokių darbų norėtų, kiek valandų dirbti, kokios jų svajonės ir pan. Mes tikime, kad ši diena ir mūsų komandai padėjo dar labiau pažinti žmones su negalia, pakeitė požiūrį, nes negalių yra skirtingų formų, padėjo susidėlioti mintims, kad kiekvienam gali atsitikti nelaimė, kad negali nusigręžti, nes vieną dieną tu pats gali atsidurti tokioje situacijoje.

Socialinės iniciatyvos Lietuvoje reiškiasi įvairiais būdais, tačiau ne visada atliekamos siekiant naudos visuomenei – kartais jomis naudojamasi, kai siekiama išgarsinti įmonę. Vis dėlto, pastebimos tendencijos, kad kasmet auga socialines iniciatyvas inicijuojančių įmonių skaičius. Net palyginus 2021 metų DUOday ir ankstesnių metų socialinės iniciatyvos dienas Lietuvoje, matyti pokyčiai: prieš 2 metus prie šios iniciatyvos jungėsi tik 25 įmonės, o jau 2021 metais net 85 įmonės. Šios dienos metu, netgi pritrūko norinčių žmonių su negalia pasibandyti/pasimatuoti darbo poziciją, nors bedarbių su negalia Lietuvoje yra net keliasdešimt tūkstančių.

 

Plačiau apie šia iniciatyvą galite perskaityti čia: https://sopa.lt/duoday/

Tikimės, kad ir mūsų partneriai ar klientai prisijungs kitais metais!