Patarkite

Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos savaitė 2022 Bal 1

Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos savaitė

Vis dažniau džiuginantys pavasariški orai ir rytais jau šviečianti saulė atneša permainas į mūsų kasdienybę. Pavasaris kaip visada mums atveria daugybę galimybių. Po žiemos jis tarsi atveria duris į veiklas, kurios galbūt buvo pristabdytos žiemą. Kasdienis pasivaikščiojimas tampa, kur kas malonesnis, o uždara sporto salė yra pakeičiama į užsiėmimus lauke. Mes džiaugiamės ir didžiuojamės savo komandos nariais, kurie rytais automobilį ir kamščius, keičia į dviratį ar paspirtuką ir į gerą nuotaiką visai dienai. Tai mums primena, kad mūsų fizinė sveikata yra neatsiejama nuo emocinės sveikatos, dėl to stengiamės, kad nei vienas iš šių aspektų nebūtų apleistas.

Darbuotojų saugos ir sveikatos savaitė, minima balandžio mėnesio gale, kasmet mus skatina garsiau ir daugiau kalbėti apie galimas ir esamas sveikatos problemas susijusias su darbo rizikomis. Nors įmonės yra įpareigotos teisės aktais užtikrinti darbuotojų saugą visais su darbu susijusiais aspektais, bet yra dalykų, kuriuos galime padaryti papildomai, pakartotinai ar su didesniu atsakomybės jausmu, dėl to norime pasidalinti patarimais, kurie gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų darbe.

Visos įmonės žino ir yra susipažinusios su praktinėmis rizikomis darbe, tačiau yra įmonių, kurios atlieka šį darbą paviršutiniškai arba savo kolektyvui neperteikia tos informacijos kokybiškai. Praktinis rizikos vertinimas padeda susipažinti su galimomis grėsmėmis ir gali padėti užkirsti kelią joms dar neįvykus. Mokymai? Tikrai taip!Išsiaiškinus galimas rizikas investuokite laiką į darbuotojų saugumą ir pasirūpinkite darbo saugos apmokymais. Tokiuose apmokymuose galite nemokamai apsilankyti, kai juos rengia DSP Plius komanda, nes darbuotojų sauga mums yra prioritetas ir DSP Plius misija - „rūpintis, kad žmonės dėvėtų darbo saugos priemones TINKAMAI!“. Veiksmų reikia imtis ne tada, kai darbuotojas patyrė traumą, nes žala jau padaryta, o dar užbėgant įvykiams už akių kol jie neįvyko. Prevencinės priemonės yra efektyviausios, kai įgyvendiname jas nuosekliai ir neapleidžiame išgrynintų idėjų, nei vieno aspekto. Inžinerinės ir technologinės prevencijos priemonės yra sukurtos taip, kad darytų tiesioginį poveikį rizikos šaltiniui ir jį mažintų arba visiškai pašalintų, taip apsaugodamos darbuotojus nuo galimų nelaimių. Vis dėlto, reikia nepamiršti ir organizacinių bei administracinių priemonių, kurios šviečia darbuotojus ir skatina teigiamą darbų saugos kultūrą.

Šią savaitę skatiname į darbų saugą pažiūrėti rimčiau, išsigryninti esamas potencialias rizikas ir užkirsti kelią nelaimėms darbe. Nereikia nei sakyti, kad laimingas ir sveikas darbuotojas yra įmonės atspindys, kuris neša žinią apie jūsų veiklą ir pasiekimus. Rūpinkimės vieni kitų sveikata ir nepamirškime, kas yra svarbiausia ir pasibaigus „Pasaulinei darbuotojų saugos ir sveikatos savaitei“.