Patarkite

NULIS ŠIUKŠLIŲ PO STALU 2022 Lie 19

NULIS ŠIUKŠLIŲ PO STALU

AB DSP Plius niekada netrūksta įvairių socialinių iniciatyvų nuo nemokamų darbų saugos konferencijų organizavimo, bendradarbiavimas su „Valakupių“ reabilitacijos centru ir dienos centrais, žmonių su negalia įdarbinimas, socialinės dirbtuvėlės biure žmonėms su negalia, DUOday, akcija „Darom“, parama Ukrainai, senelių namams, jaunimo klubams, studentams, parama pandemijos metu labiausiai pažeidžiamoms socialinėms grupėms ir t.t..

Šią vasarą pradėjome su nauja iniciatyva "NULIS ŠIUKŠLIŲ PO STALU", kurią pasiūlė DSP Plius direktorė Irma Spudienė. Pasitarę su komanda nusprendėme atsisakyti šiukšlinių prie kiekvieno darbo stalo. Vietoje to pasistatėme rūšiavimo dėžes virtuvės zonoje ir sandėlyje. Daugelį metų mes ir taip rūšiavome šiukšles: baterijas, plastiką, popierių, dokumentų popierių panaudojame 2 kartus vidiniams reikalams tvarkyti ir t.t. Tačiau dabar nusprendėme dar atsakingiau pažiūrėti į rūšiavimą. Pasak komandos tai ne tik puikus žingsnis tausojant aplinką, bet ir gera proga pakilti nuo kompiuterio ir „pramankštinti kaulus“. Kviečiame ir jus prisijungti prie šios iniciatyvos ir pradėti rūšiuoti jeigu dar to nedarote!

VASA ragina nepamiršti atliekų rūšiavimo darbo vietose ir kviečia šalies įmones prisijungti prie iniciatyvos „Nulis šiukšlių po stalu“. https://vasa.lt/nulis-siuksliu-po-stalu

Dalinamės 9 žingsniais ir patarimais, kaip sėkmingai atsisakyti individualių šiukšliadėžių biure:

1.  Užsisakykite rūšiavimo šiukšliadėžes. Įmonėms rūšiavimo dėžes nemokamai pristato VŠĮ „Žaliasis taškas“. (https://www.zaliasistaskas.lt/rusiavimo-dezutes-biurams/ ) Vidaus rūšiavimo dėžutes taip pat galima užsisakyti „Ekonovus“ svetainėje, kitose internetinėse parduotuvėse.

2.  Raskite patogią vietą rūšiavimo šiukšliadėžėms. Pasirinkite intensyvaus judėjimo vietas – biuro virtuvėlės, poilsio zonos, koridoriai, kur dažniausiai vaikšto darbuotojai.

3.  Padėkite savo komandai išmokti rūšiuoti. Rūšiavimo šiukšliadėžės turėtų būti aiškiai pažymėtos, kokioms atliekoms jos yra skirtos. Pasidalinkite rūšiavimo atmintine su savo darbuotojais: galite jas patalpinti intranete ar pakabinti spausdintas prie rūšiavimo dėžių. Dalinamės VASA paruošta atmintine, galite naudoti šią arba paruošti pagal savo įmonės stilių.

4.  Informuokite apie pasikeitimą biure. Informuokite biuro darbuotojus apie individualių šiukšlinių atsisakymą. Paaiškinkite savo darbuotojams, kad atliekų rūšiavimas yra reikšmingas žingsnis tausojant aplinką, vykdant duomenų apsaugą. Atsakingai rūšiuojant taip pat galima sutaupyti, nes mažėja atliekų tvarkymo sąnaudos.

5.  Informuokite savo biuro valymo paslaugas teikiančius asmenis.

6.  Įsitikinkite, kad pastatas, kuriame įsikūrusi jūsų įmonė, turi rūšiavimo konteinerius lauke ir turi jų aptarnavimo sutartis. Jei jūsų įmonė neturi rūšiavimo konteinerių lauke, užsisakykite juos pas sostinės atliekų vežėjus UAB „Ekonovus“ arba UAB „Ecoservice“. Dėl papildomos informacijos šiuo klausimu kreipkitės į VASA: info@vasa.lt arba tel. 19118.

7.  Surinkite individualias šiukšliadėžes iš po darbuotojų stalų.

8.  Didžiuokitės savo drąsa. Kviečiame prisijungimą prie akcijos „Nulis šiukšlių po stalu“ įamžinti nuotraukoje ar trumpame video. Pasidalinkite šia naujiena su savo klientais ir partneriais socialiniuose tinkluose, internetiniame puslapyje. Naudokite #0siuksliupostalu ir #vasa.

9.  Didžiuokitės savo rezultatais. Informuokite mūsų kolegę Simoną, kad prisijungėte prie iniciatyvos: s.griksaite@vasa.lt Šios informacijos mums reikia, kad galėtume jums padėkoti ir skleisti tvarias idėjas.

Čia galite plačiau pasiskaityti apie rūšiavimą: https://www.zaliasistaskas.lt/

Čia galite plačiau pasiskaityti apie atliekų tvarkymą: https://vasa.lt/

Dalinamės Rūšiavimo atmintine biurui: https://vasa.lt/image/pages/2022/03/10/A4_atmintine_ofisui4+4_02_25.pdf