Patarkite

DSP Plius komandos vasaros išvyka į Biržus 2022 Rgp 1

DSP Plius komandos vasaros išvyka į Biržus

Jau 15 metų DSP Plius komanda ne tik švenčia Kalėdų vakarėlį žiemos metu, bet vasaros metu išbando kokią įdomią naują pramogą, keliauja po Lietuvą arba linksminasi koncertuose.

Šiais metais DSP Plius Vasaros išvyka prasidėjo nuo debiutinio Biržų muzikos festivalio (pagrindiniai organizatoriai Kęstutis Isakas, Laikraštis „Biržiečių žodis“ bei „Biržų duona“), prie kurio organizavimo prisidėjo ir UAB „DSP Plius“. Muzikos festivalis buvo rengiamas Kilučių ežero pusiasalyje. Festivalyje pasirodė šie atlikėjai: CHRIS NORMAN & BAND, BIX, MELO M, IRONVYTAS bei DJ JOVANI. Festivalyje apsilankė daugiau nei 6000 žmonių. Tikimės, kad tai taps gražia tradicija kasmet į Biržus prikviesti pasaulinio lygio muzikos žvaigždžių ir sutraukti vis didesnes minias dalyvių.

Sekančią dieną toliau tęsėme kelionę po lankomiausias Biržų vietas. Džiugu, kad mes turėjome savo „asmeninę“ gidę, vadovę Irma Spudienę, kuri yra kilusi iš Biržų, tad kolektyvui aprodė visas įžymiausias vietas. Aplankėme „Karvės olą“ - vieną iš turistų lankomiausių Biržų rajono vietų, pati žymiausia ir didžiausia smegduobė. Biržuose gausu smegduobių, t.y. požeminiam vandeniui gelmėse išplovus tirpius gipso, klinčių, dolomito, kreidos ar druskos klodus, įgriūva žemė – susidaro karstinės įgriuvos, vadinamos smegduobėmis. Jų rajone jau skaičiuojama apie 9000 ir jų nuolat daugėja.

Karvės ola - žinomiausias ir geriausiai ištirtas respublikinės reikšmės geologinis paminklas Šiaurės Lietuvoje. Karvės ola yra beveik apskrita, piltuviška karstinė smegduobė. Speleologai mano, kad jai - apie 200 metų. Jos skersmuo 10 - 12 metrų, gylis - apie 12 m. Duobės dugne yra atvira kiaurymė. „Karvės ola“ dar aktyviai vystosi. Sakoma, kad kažkada šioje vietoje prasmego karvė – prie uolos liko tik grandinės galas.

 

Toliau aplankėme prie Kirkilų Karstinių Ežerų pastatytą Kirkilų Apžvalgos Bokštą, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai.

Iš viršaus galima pasigrožėti Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esančių karstinių įgriuvų reljefu. Kirkilų karstiniai ežerėliai - Kirkilų, arba Ilgasis, ežeras - didžiausias Lietuvoje karstinis ežeras, jis užima 3,9 ha. Jį sudaro tarpusavyje susijungusios ir vandens prisipildžiusios 30 smegduobių. Ežero didžiausias gylis - 6,3 metro, didžiausias plotis apie 120 m, ilgis - 410 m. Sausmečiais ežerėlių vandens lygis pažemėja. Tuomet ežerą sudarančios kelios smegduobės tampa atskirais ežerėliais, kurie lietingesniais metais vėl susijungia į vieną. Šie karstiniai ežerėliai ypatingai patrauklūs savo vingiuotais krantais, vaizdingais pusiasaliais, įlankėlėmis ir salomis. Kirkilų ežerynas - unikalus kraštovaizdžio elementas, vienintelis Pabaltyje.

Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Prie pat apžvalgos bokšto yra ir pažintinis takas su pontoniniais tilteliais - tai puiki galimybė stebėti šiuos unikalius vandens telkinius iš labai arti. Takas nutiestas per nedideles pelkutes ir pusiasalius su pelkėms būdinga augmenija ir gyvūnija. Tako ilgis apie 800 metrų.

Šalia Kirkilų ežerėlių taip pat yra daug patogumų keliautojams: vaikų žaidimų aikštelė, edukacinis „Vabzdžių viešbutis″, „Sun Eco“ paslaugų stotelė (kurioje galite įkrauti telefoną, pripūsti dviračio padangas, pasinaudoti raktais remontui ir t.t.), nemokamas WiFi. Taip pat yra suoleliai, iškylų stalai, laužavietės, WC.

Kirkilų pramogų parkas tai laisvalaikio praleidimo vieta visai šeimai ar draugams. Parkas įsikūręs šalia Kirkilų apžvalgos bokšto 1 km atstumu.

Čia galima praleisti visą dieną, bet DSP Plius komanda tiek laiko neturėjo, nes Biržuose yra tiek daug įdomių ir lankytinų vietų, kurias norėjosi pamatyti komandai.

Kirkilų pramogų parkas - tai laisvalaikio ir pramogų parkas, įsikūręs Biržų raj., Kirkilų k. Čia siūlomos šios pramogos: gravitacinis bei siaubo namas, iliuzijų tunelis, triušių sala, animacinių herojų parkas, Diskogolfas / mini golfas, šaudymas, Pažintinis NATURA 2000 paukščių takas, šaudymas lanku į taikinį, Batutas, Kirkilai bistro bei kitos pramogos.

Senovinės Technikos Muziejus - viena iš labiausiai DSP Plius komandą sužavėjusių lankytinų Biržų vietų.

Čia radome gausybę senovinių dar važiuojančių automobilių bei kitų senovinių įdomybių.

Senovinės technikos muziejuje Sodeliškių dvaro sodyboje galima išvysti: senovinių garo traktorių, traktorių, autobusų, sunkvežimių, spec. paskirties technikos, prieškarinių, bei tarybinių automobilių, motociklų, dviračių kolekcijas, 1898-tųjų metų garinį CASE traktorių, 1929-tųjų metų Oldsmobile, 1942-tųjų Cadillac, bei prabangiąsias GAZ 13 ir GAZ 14 „Čaikas“.

Trumpas vizitas Sodeliškių dvaro sodyboje, puiki aplinka, gražūs vaizdai, elnynas, senovinės buities muziejus.

Atvykę pas juos rasite apgyvendinimo paslaugas, SPA zoną su 12m. baseinu bei pirtimis, dvi pobūvių sales, talpinančias nuo 30 iki 120 asmenų, konferencijų salę, teniso kortus, vaikų žaidimų kambarį, vienintelį Lietuvoje veikiantį senovinį 1924 m. vėjo malūną, senovinės technikos ir buities muziejus, bei kitas pramogas. Turėsite galimybę aplankyti sodybos teritorijoje auginamus elnius, danielius, muflonus, alpakas. Edukacinės programos „Grūdo kelias“ metu išsikepsite naminės duonos, paragausite gyvo naminio biržietiško alaus, pamatysite ekologinį ūkį, bei autentišką 20 a. pradžios Aukštaitijos sodybą.

Apsilankėme ir Biržų Rinkuškių alaus darykloje. Nuostabi gidė Alvyda, pravedė puikią ekskursija po gamyklą, gavome istorinių žinių apie alaus gamybą, čia apsilankiusius įžymius žmones, verslo pradžią. Degustavome girą ir skanų maistą Rinkuškiai restorane „Alaus kelias“.

DSP Plius komanda kelionę Biržuose baigė apsilankydami nuostabiame Astravo Dvare ir pasivaikščiodami ilgiausiu pėsčiųju tiltu Lietuvoje – Širvėnos tiltu, kurio ilgis 252 metrai ir kuris driekiasi per Širvėnos ežerą bei sujungia Biržų miestą su Astravo dvaru.

Astravo dvaro sodyba – viena raiškiausių XIX a. romantizmo architektūros sodybų Lietuvoje. Išsidėsčiusi Astrave, Širvėnos ežero pusiasalyje, patogiai pasiekiama iš Biržų pėsčiomis Širvėnos ežero tiltu. Dvarą įkūrė Tiškevičiai, įgiję Biržus XIX a. pradžioje.

Astravo Dvaras aplinka idealiai atnaujinta ir sutvarkyta per 2-3 paskutinius metus, šiuo metu vyksta laiptų ir vidaus renovavimo darbai, bet tai netrukdo pasivaikščioti po Astravo parką bei aplankyti ilgiausią pėsčiųjų tiltą Lietuvoje 525 m. - per Širvėnos ežerą Širvėnos Tiltas!

Širvėnos Ežeras yra seniausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje suformuotas 1575 m. užtvenkus dvi per Biržus tekančias upes, kuris saugojo tvirtovės bei miesto prieigas. Ežero atsiradimas siejamas su Biržų gynybinės tvirtovės statyba. Pelkėtoje vietoje išsiliejęs beveik 400 ha ploto tvenkinys patikimai saugojo pilį ir miestą iš šiaurinės pusės.

1928 m., kai kitoje ežero pusėje, Astravo dvaro pastatuose įsikūrė lino fabrikas, per Širvėnos ežerą buvo nutiestas 525 m. ilgio ir 2,45 m pločio pėsčiųjų tiltas, jungiantis Astravą ir Biržų miestą.

Daugiau akimirkų ČIA

Norintys aplankyti dar daugiau įdomių Biržų krašto vietų, informaciją galite rasti čia:

https://www.visitbirzai.lt/