Patarkite

Ar darbas trukdo asmeniniam gyvenimui? 2022 Rgp 31

Ar darbas trukdo asmeniniam gyvenimui?

"Lietuva yra viena iš daugiausia švenčių dienų – 16 – turinčių Europos Sąjungos valstybių narių, kai ES vidurkis – 12. Prie dabar esamų nedarbo dienų, Seimo rudens sesijoje planuojama pridėti laisvas dienas savišvietai, sveikatos patikrai. Taip pat neseniai buvo padidintas mamadienių ir tėvadienų skaičius. Ar darbas tikrai trukdo asmeniniam gyvenimui ir ar reikia daugiau laisvadienių?"

Laidoje kalbėjome apie tai, kiek darbdaviui realiai atsieina apmokami laisvadieniai, kad vieno žmogaus išeiginė ne tik kainuoja nesukurtą vertę, bet ir padidėjusį krūvį kolegoms, nepasitenkinimą, papildomus kaštus mokant premijas, ar samdant papildomus pavaduojančius žmones, kartu kenčia įmonės našumas, kai kuriais atvejais ir reputacija, nes kolegos pirmiau aptarnauja savo klientus, tik po to - nesančio darbe. Po Laisvadienių šiek tiek sunkiau būną „įsivažiuoti“ į darbus.

Kalbėjome ir apie tai, ar darbas trukdo auginti vaikus. Savo patirtimi ir kokias darbo lankstumo praktikas taikome savo įmonėje dalinosi Irma Spudienė. Visais laikais buvo įmanoma suderinti darbus ir vaikų auginimą, reikia tik noro. Irmos Spudienės teigimu: tiek aš maža augau darbe pas mamą ligų metu, tiek mano 2 sūnus iš 3-jų užaugo darbe, esu įkūrusi vaiko kambarį, ligų atveju leidžia laiką kartu ir dabar, vaikai nekliudo ir verslą turėti ir visuomeninėse veiklose būti, svarbu tik tinkamas laiko planavimas (galima pas gydytoją užsirašyti iš anksto ir per 1 valandą 2 vaikus patikrinti dėl mokyklos pažymų, kitiems net dienos neužtenka), svarbus ir darbo vietos pasirinkimas, šiuo metu ypač sudaromos pagerintos sąlygos dirbti nuotoliu, ne visą dieną ir pan. Darbdaviai yra lankstūs. Nėra blogų darbdavių ar blogų darbuotojų, yra tik netinkamai pasirinkta darbo vieta ar darbuotojas. Yra mėgstančių daug dirbti, tobulėti, augti, yra norinčių „pachatinti“, pasirgti ir t.t.

Mūsų įmonėje taikomi įvairūs laisvadieniai: „mamadieniai“ visada vos tik atsirado, laisvas gimtadienio pusdienis, išleidžiame darbuotojus pas gydytojus, notarus, kitų asmeninių reikalų susitvarkymams, į pageidaujamus seminarus, konferencijas, parodas, ekskursijas po parodų tam tikruose miestuose. Studentams darbas derinamas pagal studijas ir jų pageidaujamą grafiką. Kai kuriems darbuotojams dalinis derinimas ir darbas iš namų, kartais penktadieniais ar tam tikromis progomis biuro uždarymas keliomis valandomis anksčiau ir t.t.

Kalbant apie tai, ko reikia Darbo kodeksui, kokių priemonių trūksta, kad jis geriau atlieptų tai, ko nori žmonės, ar reikia daugiau laisvadienių ir šventinių dienų, kalbėjau apie tai, kad darbo kodeksas turi suteikti daugiau galimybių susitarti tarpusavyje, o ne griežtas detales taisykles. Reikia abiems pusėms darbdaviams ir darbuotojams priimtinų sąlygų, bendro sutarimo, lygybės. Manau, kad daugeliui patiktų ir Kalėdinis atostogų laikas ilgesnis, bet kai kurių kitų šventinių dienų gal tiek ir nereiktų (Lapkričio 2 d. ir pan.). Mūsų komandos pasiūlymas būtų aplamai šventinę dieną, kuri būna viduryje savaitės, kelti prie savaitgalio ir turėti daugiau ilgųjų savaitgalių, kada gali aplankyti draugus, giminaičius, pailsėti ir pan.

Labai svarbu ar darbuotojai tinkamai geba panaudoti laisvadienius pagal paskirtį, bet ir darbdaviui atsiranda darbuotojo efektyvumo sumažėjimo rezultatas, darbų planavimo trikdžiai ir panašiai. Laisvos dienos suteikia galimybę pailsėti, pabūti su šeima, sau skirti laiką, tačiau kol kas nemokame jo tinkamai panaudoti ir grįžus po laisvadienių reikia laiko įsivažiuoti. Turime išmokti laisvas dienas tinkamai panaudoti. Žmogaus satisfakciją lemia daug veiksnių ir darbo kodeksas jų neišspręs. Turime didelę mokestinę naštą darbuotojams ir darbdaviams, trūksta socialinės paramos, valstybės rūpesčio žmogumi įvairiose srityse.

Laidos įrašą galite peržiūrėti ČIA