Patarkite

Žaliųjų pirkimų kelias 2022 Spa 3

Žaliųjų pirkimų kelias

Per pastaruosius penkiasdešimt metų didėjantis suvartojimas lėmė didžiulius išmetamų CO₂ dujų mastus, pakuočių atliekų kiekius ir kitokius gamtos taršos padarinius, kurie daro neigiamą įtaką klimato kaitai. Klimato kaita ir aplinkosauga neaplenkė ir viešųjų pirkimų, tai tampa nemažu galvos skausmu pirkimų vykdytojams ir tiekėjams, dėl žaliųjų pirkimų teisinio reguliavimo. Nacionaliniame pažangos plane ir Vyriausybės programoje – iškelti ambicingi žaliųjų pirkimų tikslai, kad jau nuo 2023 m. visi viešieji pirkimai atitiktų žaliųjų pirkimų reikalavimus. O visuomenėje vis labiau įsitvirtina požiūris, kad tinkamai naudojant viešuosius pirkimus galima mažinti neigiamą poveikį gamtai, o viešajame sektoriuje pasirinkus ne taršų transportą galima kardinaliai sumažinti CO₂ išmetamųjų dujų kiekį. Šios permainos palietė ir darbų saugos sektorių, todėl vis daugiau mūsų partnerių pradeda siūlyti produktus iš pakartotinai panaudotų – perdirbtų medžiagų arba kompostuojamų bei biologiškai yrančių.

Vieni iš pirmųjų mūsų partnerių žengusių šį svarbų žingsni mažinant CO₂ pėdsaką ir žalą gamtai, buvo Italų kompanija DIKE. Jie gamina aukščiaus kokybės darbo avalynę ir darbo drabužius. Prieš metus jie išleido visiškai naują liniją Reload, kuri yra gaminama iš perdirbtų medžiagų. Šiuo metu ši gamtai draugišką linija gali pasiūlyti darbo batus, pusbačius, kelnes, marškinėlius ir džemperius.

Dar vieni į tvarumą atsigręžę tiekėjai yra Airijos gamintojas Portwest. Pasak Portwest jų pagrindinis tikslas yra sumažinti jų veiklos poveikį aplinkai ir natūraliems jų naudojamiems resursams. Šią savo iniciatyvą jie pavadino Portwest Planet, 2021 Portwest pristatė naują eko draugišką produktų liniją. Kiekvienas šios linijos produktas buvo atsakingai parinktas ir pagamintas aplinkai draugiškiausiu būdu. Ši iniciatyva apima ne tik gamtai draugiškos produkcijos gamybą, bet ir platesnius vandenis pvz.: Portwest pasirašė JK Plastmasės paktą kuris transformuos JK plastmasės sektorių ir sustabdys aplinkos teršimą. 85% jų drabužių turi OEKO-TEX® STANDARD 100 etiketę, kuri garantuoja, kad kiekvienas produkto komponentas buvo testuotas nuo žalingų medžiagų. Portwest siūlo platų darbo drabužių ir avalynės pasirinkimą: marškinėliai, striukės, džemperiai, gero matomumo apranga ir avalynė.

Franz Mensch vokiečių gamintojas sukūrė atskirą prekės ženklą „Nature Star“, visi šiuo prekiniu ženklu pavadinti vienkartiniai ekologiški produktai yra 100% atsinaujinantys ir nekenksmingi aplinkai. „NatureStar“ reiškia sąmoningą ir kruopštų žemės išteklių naudojimą, todėl visą dėmesys skiriamas tvarumui ir aplinkos apsaugai. Franz Mensch aplinkos apsauga ir tvarumas turi didžiulę reikšmę visoje įmonėje. Nes sveika gamta yra būtina žmonėms ir gyvūnams. Šiuo metu jie gali pasiūlyti tokių produktų kaip biologiškai yrančios vienkartinės pirštinės ir prijuostės, vienkartiniai indai, šakutės ir dar daug kitų. Servetėlės ir tualetinis popierius iš perdirbtų medžiagų.

Žalieji pirkimai laikui bėgant užims vis didesnę ir didesnę rinkos dalį. O nieko nedarant klimato kaitos problema bus tik didesnė. Verta paminėti ir kitus tvarius būdus prisidedančius prie aplinkosaugos. Mūsų ilgametis partneris „JSP Safety“ jau kurį laiką yra atsisakę maišelių į kuriuos anksčiau pakuodavo apsauginius šalmus. Taigi galima pradėt nuo mažų žingsnių einant tvarumo link. Mes kaip darbų saugos įmonė suprantame, kad tai yra ateitis, todėl ir patys stengiamės kur galime priimti tvarius sprendimus. Pradedant nuo visų aplinką tausojančių prekių įvedimo į mūsų asortimentą ir baigiant mažesniu maišelių naudojimu, didesniu prekių kiekių išvežimu vienu metu, šiukšlių rūšiavimu ir panašiai, o ateičiai esame numatę ir daugiau tvarių sprendimų, kurie palies mūsų įmonę.